FOTO/ Augsburg-Bayern Munchen, notat e lojtarëve

FOTO/ Augsburg-Bayern Munchen, notat e lojtarëve

23:21, 15/02/2019

Bayern Munchen fitoi mbrëmjen e sotme në fushën e Ausburgut me rezultatin 3-2, duke iu afruar Dortmundit kryesues.

Kingsley Coman zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer, duke dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm që Bayerni i Mynihut të dilte me 3 pikë nga transferta e mbrëmjes së sotme përballë Augsburgut.

Ylli francez shënoi dy herë në pjesën e parë, duke rivendosur në të dy rastet baraspeshën pas golave të vendasve, ndërsa austriaku Alaba gjeti golin e fitores në pjesën e dytë, duke vulosur rezultatin 2-3 për bavarezët.

Coman mori vlerësimin më të lartë (9.5), teksa në tabelën e mëposhtme mund të shihni notat e lojtarëve të të dy skuadrave.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment