Nëna e tij holandeze, ja çfarë kuptimi ka gjesti i Asensios pas golit ndaj Ajaxit

Nëna e tij holandeze, ja çfarë kuptimi ka gjesti i Asensios pas golit ndaj Ajaxit

14:12, 14/02/2019

Falë golit të Marco Asensio në fund të takimit, Reali i Madridit mori një fitore të rëndësishme 2-1 në ndeshjen e parë për fazën e 1/8-ave të Champions Leagues.

Festimi i Asensio ishte i veçantë por shumë misterioz për pjesën e publikut që ishin të pranishëm në Arena ‘Johan Cruyff’.

23-vjeçari pretendonte të përhapte gjalpë në një fetë buke që shpesh ha kur ndodhet në Holandë, ndërsa ky gjest lidhet me nënën e tij që ka origjinë holandeze.

Për shkak të lidhjeve të tij familjare, Asensio gjithmonë ka ndjerë një lidhje të fortë me Holandën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco