Courtois: Real Madrid duhet të transferojë këtë super sulmues

Courtois: Real Madrid duhet të transferojë këtë super sulmues

13:24, 14/02/2019

Thibaut Courtois vendosi që verën e kaluar të largohet nga Chelsea për t’u transferuar te Real Madrid.

Portieri belg po kërkon që edhe bashkombasi i tij Eden Hazard të pranojë transferimin drejt “Santiago Bernabeu-t”.

“Do të ishte mirë që Hazard të nënshkruante për Madridin”, ka thënë Courotis.

“Është diçka që ai duhet të vendos, nuk e di nëse Perez e dëshiron atë, por e di që ai është një lojtar i madh dhe një mik i mirë”, përfundoi ai.

27-vjeçari është pjesë e spekulimeve dhe ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco