Juventus-Liverpool, propozohet shkëmbimi i bujshëm lojtarësh!

Juventus-Liverpool, propozohet shkëmbimi i bujshëm lojtarësh!

09:40, 14/02/2019

Juventus nuk mjaftohet vetëm me transfertën e Cristiano Ronaldos pasi gjatë merkatos së verës pritet të bëjë një lëvizje sensacionale.

KampionĂ«t dhe liderĂ«t e Serie A, janĂ« tĂ« gatshĂ«m t’i ofrojnĂ« Liverpoolit kartonin e sulmuesit Paulo Dybala dhe njĂ« shumĂ« tĂ« konsiderueshme parash, nĂ« shkĂ«mbim tĂ« Mohamed Salah.

"Tuttosport" shkruan se gjiganti nga Serie A dëshiron të sjellë në Itali lojtarin e vitit në Premier League, duke i ofruar Liverpoolit kartonin e Dybala dhe rreth 50 milionë euro.

Me afrimin e egjiptianit në skuadër, Juventusi do të formonte sulmin më të fortë në Europë, teksa shanset për të fituar Champions Leaguen do të rriteshin ndjeshëm.

Paulo Dybala është shënjestër edhe e Real Madridit dhe Manchester United, që asnjëherë nuk e kanë fshehur admirimin për argjentinasin.

25 vjeçari është pjesë e Juventusit që nga viti 2015, duke shënuar 118 gola në 54 paraqitje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco