FOTO/ Ajax-Real Madrid, notat e lojtarëve. Surprizë më i miri i ndeshjes

FOTO/ Ajax-Real Madrid, notat e lojtarëve. Surprizë më i miri i ndeshjes

23:14, 13/02/2019

Në “Amsterdam Arena” u luajt ndeshja e parë e 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Ajaxit dhe Realit të Madridit, shkruan Syri.net.

Me mjaft vështirësi skuadra spanjolle fitoi 2-1, ku të tre golat e shënuan në fraksionin e dytë.

Benzema dhe Asension shënuan për madrilenët, ndërsa Ziyech për holandezët.

Neres i Ajaxit u vlerësua me notën më të lartë, 8.1.

Më poshtë mund të shihni notat e lojtarëve të sfidës Ajax-Real Madrid.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco