Sarri si Mourinho, lojtarët nuk e duan

Sarri si Mourinho, lojtarët nuk e duan

16:22, 12/02/2019

Chelsea është në mes të një “furtune”. Humbja me rezultatin 6-0 me Manchester Cityn ka turbulluar shumë gjërat në kampin londinez.

Kjo paraqitje zhgënjyese ka sjellë edhe humbjen e vendit të katërt.

Sipas asaj që raporton “Daily Mail”, edhe futbollistët janë kundër trajnerit Maurizio Sarri.

Çdo gjë ka të bëjë me taktikën dhe direktivat e tij për vendosjen e ekipit në fushë. Disa lojtarë ndihen të hutuar në fushë.

Klubi nga ana tjetër nuk është i gatshëm të vendosë shuma marramendëse për të shpenzuar në merkato. Minimumi tashmë është vendi në Ligën e Kampionëve.

Fillimisht Sarri pati probleme me Eden Hazard, ndërsa tashmë janë shtuar pakënaqësitë dhe lojtarët, por edhe tifozët, nuk e duan më në ekip.

Kësisoj, pas Jose Mourinhos, edhe Sarri po vuan problemet me lojtarët, teksa nuk përjashtohet mundësia që edhe italiani të ketë fatin e portugezit.   

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco