FOTO/ Ja kush janë 10 lojtarët më të mirë në Europë sipas statistikave

FOTO/ Ja kush janë 10 lojtarët më të mirë në Europë sipas statistikave

21:37, 11/02/2019

Edicioni 2018-2019 është një nga më interesantët në vitet e fundit në pesë ligat më të forta të Europës.

Në këto pesë liga, vetëm Paris Saint Germain dhe Juventus duken të sigurt në rrugëtimin drejt titullit kampion.

Manchester City-Liverpool në Angli, Barcelona-Real Madrid-Atletico Madrid në Spanjë dhe Bayern Munchen-Dortmund në Gjermani, janë në luftë të ashpër për titujt në ligat e tyre.

Por, edhe individualisht, shumë lojtarë janë ngritur në cilësi, e ka edhe disa të tjerë që kanë rënë.

“WhoScored” ka publikuar një listë me10 lojtarët më të mirë deri në këtë moment të sezonin në Europë, bazuar në statistikat individuale.

Në këtë listë nuk shihet emri i atij që cilësohet si lojtari më i mirë në botë, Luka Modric.

Listën e kryeson braziliani Neymar, kurse në vendin e katërt shihet Cristiano Ronaldo.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco