Hetimet/ Zbulohen detaje të reja si humbi jetën Sala: Do kishte shpëtuar nëse...

Hetimet/ Zbulohen detaje të reja si humbi jetën Sala: Do kishte shpëtuar nëse...

15:19, 11/02/2019

Janë zbardhur detaje të reja për aksidentin tragjik që i mori jetën futbollistit, Emiliano Sala që po udhëtonte nga Franca për në Cardiff.

Sipas kompanisë së aksidenteve ajrore në Angli, sulmuesi argjentinas ka ndërruar jetë pas disa goditje që kishte marrë në kokë gjatë rrëzimit të aeroplanit.

Siç bëjnë të ditur mediat britanike, Sala mund të kishte shpëtuar nëse nuk do kishte marrë goditje të fortë në kokë.

Hetimet janë duke vazhduar rreth rrëzimit të aeroplanit, pasi trupi i pilotit ende nuk është gjetur.

Sala ishte zhdukur më 21 janar në momentin kur po kryente transferimin e tij nga Nantes për te Cardiff City.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco