VIDEO/ Harrojeni Ronaldon, shikoni këtë të supergol të shqiptarit

VIDEO/ Harrojeni Ronaldon, shikoni këtë të supergol të shqiptarit

14:45, 09/02/2019

Muriqi ka vazhduar me formën e mirë në Superligën e Turqisë.

Ai i ka shënuar Antalyasporit.

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriçi, ka realizuar një gol të mrekullueshëm në takimin që Rizenspori është duke e fituar ndaj Antalyasporit.

Numri 9 i ‘Dardanëve’ lëshoi një predhë me të majtën në minutën e gjashtë, për të realizuar për 1-0, ndoshta golin më të bukur në karrierë.

Për Muriçin, ky ishte goli i shtatë deri më tani këtë sezon.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco