Lojtari që tërhoqi flamurin në Serbi-Shqipëri: Nëse do ndodhte përsëri, do veproja njësoj

Lojtari që tërhoqi flamurin në Serbi-Shqipëri: Nëse do ndodhte përsëri, do veproja njësoj

08:17, 08/02/2019

Serbi-Shqipëri është një ndeshje që nuk do të harrohet lehtë nga tifozët e të dyja palëve.

Ai dron, tashmë në histori, krijoi një valë të gjatë reagimesh, derisa Kombëtarja jonë arriti të fitonte gjyqin në CAS, duke e fituar takimin në tavolinë me rezultatin 3-0.

Mbrojtësi Stefan Mitrovic ishte ai që nisi gjithçka kur tërhoqi dronin me flamurin që valvitej mbi stadium.

Në një intervistë për “France Football”, ai rikujton edhe njëherë episodin e vitit 2014.

E gjithë bota më pyet ende për të. I kam respektuar të gjithë. Nuk ishte më çështje futbolli, por politike. Ajo që doja të bëja ishte të vazhdoja ndeshjen, nuk kam menduar asgjë tjetër. Nuk kishte asgjë në gjestin tim, përveçse bezdisja të shikoja ndeshjen që ndërpritej. Nëse do të ndodhte përsëri, unë do të bëja të njëjtën gjë”, shprehet Mitrovic.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Davidoffpuro08/02/2019 14:35

Fol o plehre e nje populli plehre fol

Shto koment

Denonco