VIDEO/ Në Spanjë shënohet goli i jashtëzakonshëm nga goditja e këndit

VIDEO/ Në Spanjë shënohet goli i jashtëzakonshëm nga goditja e këndit

23:32, 07/02/2019

Real Betis dhe Valencia kanë barazuar 2-2 në gjysmëfinales e Kupës së Mbretit.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin ‘Balaidos’ u shënua një gol i jashtëzakonshëm.

Kapiteni i Real Betis, Joaquin, shënoi nga goditja e këndit por fillimisht arbitri nuk e pa që topi kaloi vijën fatale të portës.

Ishte përdorimi i teknologjisë VAR që pranoi golin 2-0 për vendasit.

Kujtojmë që Valenica u kthye në lojë me golin e Chyrshev, ndërsa në fund shënoi edhe Gameiro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco