Afrimet dhe largimet në merkato, ja si ndryshojnë skuadrat në Champions League

Afrimet dhe largimet në merkato, ja si ndryshojnë skuadrat në Champions League

22:22, 07/02/2019

UEFA edhe zyrtarisht ka publikuar ndryshimet e skuadrave për Champions League.

Skuadrat që janë kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në Ligën e Kampionëve, kanë qenë aktive në merkato.

Shumica prej tyre, kanë larguar dhe sjell lojtarë të rinj në radhët e tyre dhe si pasojë e kësaj, janë ndryshuar edhe listat për Champions Leaguen.

Ajax:
Kanë hyrë në listë: Lisandro Magallån, Lassina Traoré, Bruno Varela
Janë larguar nga lista: Dennis Johnsen, Azor Matusiëa, Luis Orejuela, Kaj Sierhuis, Maximilian Wöber

Atlético Madrid:
Pjesë e listës së re: Álvaro Morata, Nehuén Pérez, Ricard Sanchez
Janë larguar nga lista: Gelson Martins, Darío Poveda, Cristian Rodriguez, Salomón

Barcelona:
Pjesë e listës së re: Jeison Murillo, Kevin-Prince Boateng, Moussa Wagué
Janë larguar nga lista: Rafinha, Munir, Denis Suårez

Bayern Munich:
Pjesë e listës së re: Alphonso Davies, Joshua Zirkzee
Janë larguar nga lista: Sandro Wagner, Frank Evina

Borussia Dortmund:
Pjesë e listës së re: Leonardo Balerdi, Herbert Bockhorn
Janë larguar nga lista: Jeremy Toljan, Shinji Kagawa

Juventus:
Pjesë e listës së re: Martín Cåceres, Leonardo Spinazzola
Janë larguar: Medhi Benatia, Juan Cuadrado

Liverpool:
Pjesë e listës së re: Ki-Jana Hoever, Alex Oxlade-Chamberlain, Ben Woodburn*
Janë larguar: Nathaniel Clyne, Dominic Solanke, Pedro Chirivella, Kamil Grabara

Lyon:
Pjesë e listës së re: Malcolm Barcola, Lucas Tousart
Janë larguar: Zachary Brault, Jordan Ferri

Manchester City:
Pjesë e listës së re: Claudio Bravo, Gabriel Jesus*, Philippe Sandler
Janë larguar nga lista: Brahim Díaz, Luke Bolton, Eliaquim Mangala

Manchester United:
Pjesë e listës së re: asnjë
ËshtĂ« larguar: Marouane Fellaini

Paris Saint-Germain:
PjesĂ« e listĂ«s sĂ« re: Leandro Paredes, Metehan GĂŒĂ§lĂŒ
Janë larguar nga lista: Tim Weah, Yacine Adli

Porto:
Pjesë e listës së re: Pepe, Fernando Andrade Santos, Francisco Soares
Janë larguar nga lista: Vincent Aboubakar, Riechedly Bazoer, Chidozie Awaziem, Sérgio Oliveira, Rui Pedro

Real Madrid:
Pjesë e listës së re: Brahim Díaz, Diego Altube Suårez, Jaume Grau
ËshtĂ« larguar nga lista: Kiko Casilla

Roma:
Pjesë e listës së re: Daniel Cerantola Fuzato
JanĂ« larguar nga lista:Â Ćœan Celar, Luca Pellegrini

Schalke 04:
Pjesë e listës së re: Rabbi Matondo, Jeffrey Bruma, Bastian Oczipka
JanĂ« larguar nga lista: Abdul Rahman Baba, Naldo, Franco Di Santo, Jannis KĂŒbler

Tottenham:
Pjesë e listës së re: Juan Foyth
ËshtĂ« larguar nga lista: Mousa DembĂ©lĂ©


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco