ZYRTARE: Bajern arrin marrëveshjen, transferon sulmuesin e talentuar

ZYRTARE: Bajern arrin marrëveshjen, transferon sulmuesin e talentuar

20:15, 07/02/2019

Bajerni i Mynihut po mendon për sezonin e ardhshëm.

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë ka siguruar edhe talentin e madh gjerman, Jann-Fiete Arp nga Hamburgu.

Bajerni ka paguar 2,5 milionë eurot e Hamburgu për transferimin e sulmuesit të talentuar gjerman.

Sulmuesi i Gjermanisë U19 do t’i bashkohet Bayernit më 1 korrik të vitit 2020.

Skuadra e Bayern po vazhdon të nënshkruaj me lojtarët e rinj, si Alphonso Davies, Benjamin Pavard, Leon Goretzka e shumë emra të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco