Rikthehet Champions League, ja ndryshimi i madh në fazën me eliminim direkt

Rikthehet Champions League, ja ndryshimi i madh në fazën me eliminim direkt

19:30, 07/02/2019

Pritjes së gjatë i erdhi fundi.

Javën e ardhshme rikthehet Champions League në fazën më interesante me eliminim direkt.

Prova e vërtetë do të jetë VAR-i që do të përdoret për herë të parë në kompeticionin më të rëndësishëm në rang klubesh.

Roberto Rosetti, shefi i arbitrave tĂ« UEFA-s, ka konfirmuar konceptet bazĂ«: do tĂ« pĂ«rdoret vetĂ«m nĂ« rast tĂ« njĂ« gabimi tĂ« qartĂ«; pĂ«r situatat objektive (pozicion jashtĂ« loje, faull brenda apo jashtĂ« zonĂ«s sĂ« rreptĂ«sisë ) do tĂ« mjaftojnĂ« dy arbitrat e VAR; pĂ«r rastet qĂ« kanĂ« nevojĂ« pĂ«r interpretim, arbitri kryesor tĂ« shikojĂ« pĂ«rsĂ«ritjen e imazheve buzĂ« fushĂ«s, “por qĂ«llimi Ă«shtĂ« qĂ« teknologjia tĂ« pĂ«rdoret sa mĂ« pak tĂ« jetĂ« e mundur dhe vetĂ«m kur tĂ« jetĂ« e domosdoshme”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco