Salah i pandalshëm, shkëputet nga sulmuesit e tjerë

Salah i pandalshëm, shkëputet nga sulmuesit e tjerë

07:21, 21/01/2019

Premier League vazhdon të kryesohet nga Liverpool edhe pas ndeshjeve të kësaj jave. Manchester City e ndjek me 4 pikë më pak.

Por përveç tabelës së kualifikimit Liverpoll kryeson edhe tabelën e golashënuesve. Mo Salah, sulmuesi i Liverpool është ai që ka më shumë gola ne Premier Legue.

Egjiptiani ka 16 gola, ku 3 i ka shënuar me penallti dhe ndiqet nga sulmuesi i Arsenal, Aubameyang dhe ylli i Tottenham, Harry Kane të cilët kanë nga 14 gola.

Belgu Eden Hazard është asistuesi më i mirë deri tani në Premier League i cili ka 10 asiste.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco