Rekord, Suarez futet në Historinë e Barcelonës

Rekord, Suarez futet në Historinë e Barcelonës

07:06, 21/01/2019

Barcelona fitoi mbrëmë kundër Leganes me rezultatin 3-1 ku një ndër autorët e 3 golave ishte edhe Luis Suarez.

Uruguaini me goli e shënuar mbrëmë ka hyrë në historinë e klubit të Barcelonës. Ai është futur në 5 golëshunesit më të mirë në historinë e klubit.

Suarez ka aktualisht 167 gola me Barcelonën.  Lista kryesohet nga Messi me plot 577 gola.

 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco