FOTO/ Napoli-Lazio, notat e lojtarëve. Vlerësimi për Strakoshën

FOTO/ Napoli-Lazio, notat e lojtarëve. Vlerësimi për Strakoshën

23:04, 20/01/2019

Në “San Paolo” u luajt ndeshja e vlefshme për javën e 20-të të Serie A mes Napolit dhe Lazios, shkruan Syri.net.

Napoli ka siguruar një fitore mjaft të vlefshme me rezultatin 2-1, duke i qëndruar konkurrent Juventusit në garën për titullin kampion.

Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, ishte titullar, teksa u vlerësua me notën 7.3 nga “Whoscored.com”.

Ndërkaq, mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, u fut në fushë në minutën e 88-të, teksa për aq pak sa luajti u vlerësua me notën 6.4.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco