Messi apo Ronaldo? Nasri bën zgjedhjen e tij: Ja futbollisti më i mirë

Messi apo Ronaldo? Nasri bën zgjedhjen e tij: Ja futbollisti më i mirë

17:37, 18/01/2019

Prej më shumë se një dekade, Messi dhe Ronaldo janë dy lojtarët që po dominojnë botën e futbollit.

Ish-ylli i Arsenal që tani luan me West Ham, Samir Nasri nuk ka dyshime duke zgjedhur Messin si lojtarin më të mirë në botë.

 “Lionel Messi. Vetëm sepse mendoj se është i lindur me atë talent. Cristiano është më profesional, më punëtor” ka thënë Nasri.

“Por, unë e dua … E dua futbollin dhe kështu që për mua është Messi. Ai është gjithçka rreth futbollit” ka thënë tutje ish reprezentuesi francez.

Në qendër të debatit Messi – Ronaldo duket se qëndron ideja se i pari është talent i lindur kurse i dyti ka punuar jashtëzakonisht shumë për suksesin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco