FOTO/ Interit i dëmtohet sulmuesi gjatë seancës stërvitore

FOTO/ Interit i dëmtohet sulmuesi gjatë seancës stërvitore

22:15, 16/01/2019

Një lajm i keq për trajnerin e Interit, Luciano Spalletti, i cili ka humbur shërbimet e sulmuesit senegalez Keita Balde, pasi ky i fundit pësoi një dëmtim gjatë seancës stërvitore.

Rezonanca magnetike konfirmoi probleme muskulore në kofshën e djathtë të senegalezit, që tashmë do të mungojë për të paktën 3 javë.

Image

Keita Balde iu bashkua Interit në verën e këtij viti, i huazuar nga Monaco, dhe deri tani ka luajtur në 17 takime, duke shënuar edhe 4 gola, ndonëse në shumicën e rasteve ka ardhur nga stoli.

Zikaltrit gëzojnë të drejtën e blerjes së sulmuesit, nëse do të binden deri në fund të sezonit për aftësitë e tij sportive.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco