FOTO/ Juventus-Milan, notat e lojtarëve. Surprizë kush shpallet më i miri

FOTO/ Juventus-Milan, notat e lojtarëve. Surprizë kush shpallet më i miri

20:43, 16/01/2019

Juventusi dhe Milani zhvilluan në Jeddah të Arabisë Saudite finalen e Superkupës së Italisë, shkruan Syri.net.

Bardhezinjtë fituan minimalisht 1-0, duke çuar në shtëpi trofeun, në edicionin e 31-të të Superkupës italiane.  

Cristiano Ronaldo shënoi me kokë në minutën e 61-të golin vendimtar.

Por, edhe pse ishte portugezi deçiziv, lojtari më i mirë u vlerësua Alex Sandro, me notën 9.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni notat e lojtarëve.Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco