FOTO/ Juventus-Milan, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

FOTO/ Juventus-Milan, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

19:19, 16/01/2019

Juventusi dhe Milani po luajnë në Jeddah të Arabisë Saudite finalen e Superkupës së Italisë, shkruan Syri.net.

Pjesa e parë mbyllet pa gola, edhe pse bardhezinjtë shënuan me Matuidi, por ishte në pozicion të parregullt.

Ronaldo mund të kishte kaluar Juventusin në avantazh në fundin e 45 minutave të para, por gjuajtja e tij në gjysmëkthesë përfundoi paksa mbi tra.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e fraksionit të parë të lojës.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco