Liverpooli ndjek Ciro Immobilen

Liverpooli ndjek Ciro Immobilen

19:09, 16/01/2019

Liverpooli shfaq interes për futbollistin e Lazios, Ciro Immobile. Sulmuesi ka qenë golashënuesi më i mirë i kryeqytetasve në dy vitet e fundit dhe shumë ekipe kërkojnë shërbimet e tij.

Sipas “Anfield Press”, Liverpooli po monotoron 28-vjeçarin.

Një tjetër ekip që interesohet për të është Napoli, që duket se në rast të largimit të Mertens, e ka zgjedhur pasardhësin.

Immobile ka një kontratë deri në vitin 2023 me Lazion dhe gjatë vitit të kaluar ai edhe rinovoi.

Do të ishte një lëvizje që do të sillte konkurrencë te Liverpooli, duke ditur repartin sulmues që ka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco