FOTO/ Ja formacioni i Juventusit pas transferimit të bujshëm të janarit

FOTO/ Ja formacioni i Juventusit pas transferimit të bujshëm të janarit

09:57, 14/01/2019

Në Itali po raportohet se është arritur marrëveshja verbale mes Arsenalit dhe Juventusit për të transferuar, Aaron Ramseyn.

“Bianconerët” konfirmuan këtë javë se ata janë duke e monitoruar situatën, ndërsa gazetat kryesore italiane janë të bindura se tashmë është arritur një marrëveshje.

‘Gazzetta dello Sport’ raporton se ka një kontratë në tavolinë me vlerë 6.5 milionë euro për sezonin, me një tjetër € 500,000 në qoftë se ai luan mbi 50 për qind të ndeshjeve në një sezon.

Mediat britanike kanë publikuar formacionin e Juventusit pas transferimit të Aaron Ramsey.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco