FOTO/ Betis-Real Madrid, surprizë kush zgjidhet lojtari më i mirë. Notat

FOTO/ Betis-Real Madrid, surprizë kush zgjidhet lojtari më i mirë. Notat

23:49, 13/01/2019

Reali i Madridit është rikthyer te fitorja në kampionat teksa ka mposhtur me rezultatin 1-2 Betisin.

Një gol në minutën e 88-të nga goditja e dënimit nga ana e futbollistit Dani Cebellos, i siguroi fitoren madrilenëve në sfidën që po shkonte drejt barazimit.

Luka Modric hapi serinë e golave në minutën e 13-të, me një predhë nga distanca, ndërkohë që vendasit barazuan shifrat në pjesën e dytë me anë të Canales.

Për të zgjidhur sfidën mendoi 22-vjeçari Ceballos, që me një goditje “alla Cristiano Ronaldo” mposhti portierin Lopez. 

Më poshtë mund t’i shihni notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas “WhoScored”, ku më i miri u vlerësua Celso i Betisit me 8.2.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco