Hummels e pranon: Po, ai është mbrojtësi më i mirë në botë

Hummels e pranon: Po, ai është mbrojtësi më i mirë në botë

17:19, 13/01/2019

Mats Hummels ka dhënë mendimin e tij rreth mbrojtësit më të mirë në botë aktualisht.

Gjermani po kalon nëpër një formë mesatare tek Bayern Munchen në këtë sezon, por nuk ka hezituar të flasë për mbrojtësin aktual më të mirë në botë.

Hummels është pyetur nëse Vrigil van Dijk është mbrojtësi aktual më i mirë në botë, ndërsa ai ka dhënë mendimin e tij.

“Po, ai është më i miri”, ka thënë shkurtazi Hummles për mbrojtësin holandez.

Van Dijk është duke shkëlqyer në këtë sezon te Liverpooli, duke e marrë epitetin e më të mirit për vitin 2018.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco