FOTO/ Gjithçka gati për supersfidën Tottenham-Manchester United. Formacionet zyrtare

FOTO/ Gjithçka gati për supersfidën Tottenham-Manchester United. Formacionet zyrtare

16:41, 13/01/2019

Tottenham Hotspur dhe Manchester United përballen sot në Londër në ndeshjen më të rëndësishme të javës së 22-të në Premier League, në një sfidë tepër delikate për vetë ambiciet e këtyre dy klubeve.

Të dy ekipet paraqiten në kryeqytet pas 4 fitoreve në 5 ndeshjet e fundit në kampionatin anglez, sidoqoftë “Spurs” për momentin vazhdojnë të rivalizojnë me dyshen e kreut Liverpool- Manchester City, ndërsa “Djajtë e Kuq” në krahun tjetër vijojnë të ndjekin me insistim zonën Champions.

Fitorja është fjala kyçe e supersfidës, e cila do të nisë në orën 17:30.

Për 90 minutat e shumëpritura të ‘Wembley’-t janë publikuar formacionet zyrtare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco