Milan kualifikohet në çerekfinale, mposht Sampdorian

Milan kualifikohet në çerekfinale, mposht Sampdorian

20:59, 12/01/2019

Mes shumë vështirësive Milan është kualifikuar për në çerekfinalen e Kupës së Italisë.

“Rossonerët” kanë mposhtur Sampdorian me rezultat 0-2 në ‘Luigi Ferraris’, në një ndeshje që u vendos pas kohës shtesë.

90 minutat e kohës së rregullt kanë përfunduar 0-0, ndërsa golat u shënuan në kohën shtesë nga Cutrone (102’, 108’).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco