Chelsea fiton ndaj Newcastles, përforcon vendin e katërt

Chelsea fiton ndaj Newcastles, përforcon vendin e katërt

20:49, 12/01/2019

Chelsea ka marrë fitoren e parë për vitin 2019.

Të besuarit e Maurrizio Sarrit kanë fituar me rezultatin 2-1 duke mposhtur Newcastle United në “Stamford Bridge”.

‘Blutë e Londrës’ vuajtën jo pak për të marrë pikë të plota nga përballja me skuadrën e Rafael Benitez, që sot dukej në një formë të mirë.

Ishte Pedro i cili në minutën e 9’ shënoi golin e avantazhit duke realizuar me parabol. Miqtë barazuan rezultatin 1-1 në minutën e 40’ me anë të Clark.

Për fitoren e Chelseas mendoi Willian që shënoi golin e avantazhit në minutën e 57’ duke realizuar një gol të bukur.

Kjo ishte fitorja e 14-të e Chelsea këtë sezon, që forcon vendin e katërt me 47 pikë, gjashtë më shumë se Arsenal që u mund sot nga West Ham.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco