Leeds United në sulm për të marrë portierin e Realit

Leeds United në sulm për të marrë portierin e Realit

16:14, 12/01/2019

E ardhmja e Kiko Casilla mund të jetë në Angli. Për portierin e Realit të Madridit ka shfaqur interes skuadra e Leeds United, që aktualisht militon në Championship, ku kryeson me 54 pikë.

Skuadra e drejtuar nga Marcelo Bielsa ka nisur menjëherë tratativat me drejtuesit madrilenë për kartonin e 32-vjeçait, i cili me shumë mundësi do të largohet nga klubi spanjoll, pasi dëshiron të luajë me vazhdimësi dhe Leeds ia mundëson diçka të tillë, pasi kërkon një portier me cilësitë e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco