Bosi i Chelseat, Maurizio Sarri, ka akuzuar rĂ«ndĂ« Bayern Munichun pĂ«r ndekjen publike tĂ« CAllum Hudson – Odoit.

Bosi i Chelseat, Maurizio Sarri, ka akuzuar rĂ«ndĂ« Bayern Munichun pĂ«r ndekjen publike tĂ« CAllum Hudson – Odoit.

13:48, 12/01/2019

Bayern Munichu nuk e ka fshehur fare faktin se po dëshiron ta transferojë të riun e Chelseat.

Sarri nuk mendon se bavarezët po veprojnë si duhet në këtë situatë.

“Mendoj se nuk Ă«shtĂ« profesionale sepse ata po flasin pĂ«r njĂ« lojtar qĂ« Ă«shtĂ« nĂ«n kontratĂ« te Chelsea dhe nuk respektuan fare klubin”.

“MĂ« pas nuk e di çka tĂ« them pĂ«r kĂ«tĂ« situatĂ«.. UnĂ« jam i lumtur me lojtarin sepse ai po pĂ«rmirĂ«sohet, po pĂ«rmirĂ«sohet shumĂ« nĂ« mbrojtje”

“Tash ai duhet tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet nĂ« disa lĂ«vizjĂ« me top, por ai po punon shumĂ« pĂ«r momentin dhe jam shumĂ« i kĂ«naqur me lojtarin e dua ta kem kĂ«tu nĂ« tĂ« ardhmen”, u shpreh Sarri.

Hudson-Odoi konsiderohet prej talentëve më të mëdhenj të Chelseat, por edhe ai vet ka kërkuar më shumë hapësirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco