Klubi belg interesohet për huazimin e Kristal Abazajt nga Anderlehti

Klubi belg interesohet për huazimin e Kristal Abazajt nga Anderlehti

10:03, 11/01/2019

Kristal Abazaj duket se do të qëndrojë në kampionatin e Belgjikës.

Ditë më parë, sipas asaj që raportoi “Het Nieuwsblad”, shqiptari pritet të huazohet nga Anderlehti.

Kujtojmë se për Abazajn, klubi belg shpenzoi 750 mijë euro për ta blerë nga Skënderbeu.

Po sipas mediave belge, duket se Lokereni është skuadra e interesuar për të dhe pritet të vijë një ofertë në zyrat e klubit.

Formula e transferimit do të jetë vetëm huazim, në mënyrë që sulmuesi të fitojë minuta në këmbët e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment