FOTO/ Formacioni i Partizanit me dy transfertat e bujshme, ja sulmi i frikshëm

FOTO/ Formacioni i Partizanit me dy transfertat e bujshme, ja sulmi i frikshëm

20:33, 09/01/2019

Është një formacion hipotetik, pasi më parë duhet që lojtarët të firmosin dhe trajneri Skënder Gega të bëjë prova me ata si titullarë.

Nëse Partizani do të zyrtarizonte Agim Ibraimin dhe Kuame Karikarin, atëherë të kuqtë do të blindoheshin në fazën ofensive.

Me skemën që ka përdorur deri më tani trajneri Gega, tetovari përshtatet më tepër në rolin e një fantazisti ose më saktë të një sulmuesi të dytë, duke mbështetur ganezin.

Rivaliteti për një vend do të ishte shumë i madh, pasi mund të sakrifikoheshin titullarë si Bardhi, Mensah apo Hebaj.

Formacioni i mundshëm është publikuar nga 'Panaorama sport':


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco