VIDEO/ Ambulanca vjen me shpejtësi por pa kujdes! Ja çfarë i ndodh futbollistit të dëmtuar!

VIDEO/ Ambulanca vjen me shpejtësi por pa kujdes! Ja çfarë i ndodh futbollistit të dëmtuar!

16:46, 09/01/2019

Në ndeshjen për Kupën e Brazilit mes Trinidade dhe Flamengos ka ndodhur një episod i pakëndshëm.

Futbollisti brazilian Bernardo vuajti dy herë dhimbjet e dëmtimit pasi fillimisht u përplas me kundërshtarin, ndërsa në momentin kur u fut stafi mjekësor mjeti transportues i shkeli këmbën duke përkeqësuar situatën.

Kur stafi mjekësor e kuptoi çfarë i kishte ndodhur, ata i buzëqeshën gjyqtarit dhe menjëherë i dolën në ndihmë brazilianit, i cili u detyrua të largohej nga fusha e blertë.

Trinidade e fitoi këtë ndeshje me rezultat 1-0, duke e siguruar kualifikimin në rundin e radhës.

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco