Real apo Barcelona? Jo, është një tjetër klubi më i shtrenjtë në Botë

Real apo Barcelona? Jo, është një tjetër klubi më i shtrenjtë në Botë

15:33, 09/01/2019

Real Madridi ka disa sezone që po e dominon botën e futbollit. Gjiganti spanjoll fitoi tre herë radhazi Ligën e Kampionëve, ndërsa pak kush e kishte pritur këtë arritje.

Por, kur jemi te klubi më i vlefshëm në botë, madrilenët renditen në vendin e dytë.

Manchester United është klubi më i vlefshëm në botë, ku aksionet e tyre kushtojnë plot 4.12 miliardë dollarë.

Real Madridi është në vendin e dytë me 4.9 miliardë dollarë, ndërsa në vendin e tretë është Barcelona me vlefshmëri prej 4.6 miliardë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco