FOTO/ Ish-ylli i Real Madridit rrezikon burgun

FOTO/ Ish-ylli i Real Madridit rrezikon burgun

17:46, 02/01/2019

Ish-mesfushori i Real Madridit dhe i Liverpoolit, Xabi Alonso, do të dëshmojë më 22 janar në procesin gjyqësor ndaj tij, ku akuzohet për evazion fiskal, ashtu si shumë futbollistë të tjerë në Spanjë.

Spanjolli vazhdon të pretendojë se është i pafajshëm dhe nuk ka pranuar të arrijë një marrëveshje me Zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, ashtu siç kishin bërë futbollistët e tjerë, si Cristiano Ronaldo, Marcelo, Lionel Messi.

Image

Alonso akuzohet se kishte përdorur një kompani të rreme në Madeira të Portugalisë për të mos ia paguar qeverisë spanjolle taksat.

Përmes kësaj mënyrë raportohet se Alonso ka përfituar rreth dy milionë euro.

Sipas gazetës spanjolle, “El Confidencial”, Alonso mund të dënohet me pesë vite burg, ndërsa Prokurori i Shtetit ka kërkuar që dënimit të tij t’i shtohen edhe tri vite shtesë burgim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco