A e ka Joachim Low besimin tifozëve gjermanë? Rezultatet e sondazhit

A e ka Joachim Low besimin tifozëve gjermanë? Rezultatet e sondazhit

17:26, 02/01/2019

Joachim Low ka qenë një trajner popullor në Gjermani. Ai arriti të ishte në majën e Botës në vitin 2014, por gjërat ndryshojnë.

Pas dështimit në “Rusi 2018”, duket se numri 1 i pankinës nuk ka më besimin e tifozëve.

Sipas një sondazhi të kryer nga “Bild”, 41% e tifozëve duan që ai të largohet.

35% vazhdojnë të mendojnë se ai është i duhuri për të drejtuar Kombëtaren dhe 24% nuk kishin një përgjigje.

Kujtojmë se Gjermania dështoi edhe në Ligën e Kombeve, ku nuk arriti të kualifikohej në grupin e saj ku u rendit e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco