E kërkon e gjithë Europa, Interi udhëheq garën për super talentin

E kërkon e gjithë Europa, Interi udhëheq garën për super talentin

12:34, 08/12/2018

Inter thuhet se është në pole posision për Federico Chiesa e Fiorentinës, falë ardhjes së Giuseppe Marottas.

Sulmuesi është një nga lojtarët më premtues në futbollin italian dhe po tërheq interes edhe nga Juventusi dhe Napoli.

Sipas Tuttosportit të sotëm, ardhja e Marotta në San Siro, megjithëse nuk është konfirmuar ende zyrtarisht, ka vendosur Nerazzurrët në plan të parë.

Ish CEO i Juventusit ka një marrëdhënie të mirë me drejtorin e përgjithshëm të Violës, Pantaleo Corvino, dhe po negocion për Chiesan.

Gazeta pohon se ekziston një marrëveshje e palës që Inter nuk do të lëvizë për lojtarët e Juventusit, përveç nëse ata janë në listën e transferimeve, por çdo objektiv tjetër është lojë e drejtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco