E detyruar për të shitur Neymar ose Mbappe? Reagon zyrtarisht PSG

E detyruar për të shitur Neymar ose Mbappe? Reagon zyrtarisht PSG

10:15, 08/12/2018

Paris Saint-Germain është një ndër klubet që ka bërë më shumë shpenzime në vitet e fundit, dhe në media po qarkullojnë lajme se ata janë të detyruar që të shesin njërin midis Neymar dhe Mbappe për të shmangur dënimet nga Fai Play Financiar.

Ekipi francez ka reaguar zyrtarish në lidhje me këto lajme, duke i hedhur poshtë.

PSG e ka kapur veçarënisht me gazetë L'Equipe, e cila para katër ditësh kishte publikuar një artikull që Cavani do largohen dhe dje kishte edhe lajmin për Neymar Cavani.

Në komunikatë thuhej se këto lajme nuk janë gje tjetër veçse zëra për të dëmtuar klubin.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco