Nga Chelsea-Man.City tek derbi i katalonjës, ja ndeshjet që do luhen sot

Nga Chelsea-Man.City tek derbi i katalonjës, ja ndeshjet që do luhen sot

07:53, 08/12/2018

Dita e sotme do ezauurojë ndeshje shume spektakolare. Të tilla do jenë në Premier League, Seria A dhe La Liga.

Në Ppermier League kryendeshja e javës do jetë Chelsea-Manchester City. Londinezët e sarrit kërkojnë të ndalin ‘qytetarët’ e Guardiolas të cilët akoma nuk kanë pësuar asnjë humbje deri tani.

Në 3 ndeshjet e fundit në kampionat Chelsea ka pasur 2 humbje dhe në këtë ndeshje kërkojnë kthimin në formën e tyre më të mirë. Në të kundërt City kërkon fitoren për të vazhduar udhëheqjen e vetme dhe pa u shqetësuar. Ndeshja luhet në Stamfors Bridge në orën 18:30.

Ndeshje spektakolare parashikohen edhe në La Liga ku sonte në orën 20:45 do luhet derbi i katalonjës. Espanyol ka bërë paraqitje shumë të mira tani dhe kërkon të vazhdojë me këtë ritëm.

Nga ana tjetër Barcelona tenton fitoren në mënyre që të vazhdojë kryesimin e La Liga-s duke marrë parasysh se ndjekësit e afërt janë aty.

Kjo ndeshje nuk luhet vetëm për statistika por si çdo derbi konkurrenca mes tyre do jetë shumë e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco