Ancelotti tregon se cili ekip ka mesfushën më të mirë në Serie A

Ancelotti tregon se cili ekip ka mesfushën më të mirë në Serie A

15:18, 06/12/2018

Carlo Ancelotti beson se Juventusi mund të arrihet në renditje, pasi diferenca me Napolin është 8 pikë.

Gjithashtu tekniku italian ka thënë se mesfusha e Napolit është e mira në Serie A.

“Ne kemi mesfushën më të mirë në Itali, jam i bindur për këtë. A është Juventusi i paarritshëm? Jo, mund ta arrijmë”, ka thënë Ancelotti, i cili ka dhënë edhe një koment për mbrojtësit më të mir.

“Koulibaly është njëri ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë së bashku me Sergio Ramosin, por edhe Varane”, ka thënë Ancelotti.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment