Formacionet e super ndeshjes: PSG – Liverpool, a luan dyshja Neymar-Mbappe?

Formacionet e super ndeshjes: PSG – Liverpool, a luan dyshja Neymar-Mbappe?

10:57, 28/11/2018

Ditën e sotme do të luhen ndeshjet e mbetura në Champions League.

Pa dyshim që përballja më spektakolare do të luhet në “Park de Prince” ku PSG-ja dhe Liverpooli luajnë shanset e fundit për kualifikim në fazën tjetër, shkruan SYRI.net.

Në Grupin C llogaritë qëndrojnë të hapura pasi skuadra angleze ka gjashtë pikë, aq sa edhe Napoli në vendin e dytë, PSG me pesë pikë dhe Crvena Zvezda me katër.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme të dyja skuadrave:

PSG: Gianluigi Buffon; Marquinhos, Thiago Silva, Presnel Kimpembe; Thomas Meunier, Marco Verratti, Adrien Rabiot, Juan Bernat; Kylian Mbappe, Edinson Cavani, Neymar.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Ëijnaldum, Milner, Mane, Salah, Firmino.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco