PSG mbledh forcat, sfida e sezonit kundër Liverpool

PSG mbledh forcat, sfida e sezonit kundër Liverpool

06:55, 28/11/2018

Paris Saint Germain luan ndeshjen më deçizive të sezonit. Ekipi francez do përballet me Liverpool, ndeshje e vlefshme për Uefa Champions Legue.

Ndeshja do luhet në Parc des Princes ku synimi i vetëm i francezëve është fitorja. Aktualisht ato rrezikojnë seriozisht kualifikimin për fazën tjetër të Champions.

PSG ndodhet në vendin 3 e 5 pikë, ku ndjek Liverpoolin dhe Naplin të cilat kanë nga 6 pikë. Napoli i Hysajt luan në shtëpi ndaj FK Crvena zvezda.

Në letër Napoli duket favorit dhe fitorja do i kalonte më tej. Liverpool gjithashtu nuk do rrezikojë dhe shkon në Francë për të marrë 3 pikë.

Deri më tani PSG ka zhgënjyer në ndeshjet e Champions-it duke mos u cilësuar si një ekip realisht pretendent.

Gjithçka mbetet për tu shijuar sonte duke filluar nga ora 21:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco