Champions League/ Këto janë skuadrat që siguruan kualifikimin

Champions League/ Këto janë skuadrat që siguruan kualifikimin

23:04, 27/11/2018

U luajtën sot ndeshjet e pesta në grupet e Champions League, bën të ditur Syri.net.

Nga rezultatet e regjistruara në 8 takimet e sotme, u kualifikuan disa prej skuadrave që janë pretendente për fitimin trofeut.

Kështu, në Grupin E, Bayern Munchen dhe Ajaks, me fitoren e arritura sot, u kualifikuan në turin tjetër të Championsit. Tashmë dy ekipet janë në garë për vendin e parë.

Image

Në Grupin F, skuadra që siguron biletën për më tej është Manchester City, ndërsa Lyon dhe Shakhtar janë në garë për vendin e dytë.

Image

Real Madridi dhe Roma arritën në një kohë kualifikimin në Grupin G, me madrilenët të parët dhe verdhekuqtë të dytët.

Image

Nuk pati surpriza as në Grupin H, ku Juventusi dhe Manchester United u kualifikuan për në 1/8-at e finaleve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco