VIDEO+FOTO/ Gjigantët nuk falin në Champions League

VIDEO+FOTO/ Gjigantët nuk falin në Champions League

22:51, 27/11/2018

U luajtën këtë mbrëmje 6 nga 8 ndeshjet e pesta në grupet e Champions League, njofton Syri.net.

Bayern Munchen mori një fitore të lehtë 5-1 ndaj Benficës, duke siguruar kualifikimin në turin tjetër.

Edhe Reali fitoi në transfertë 2-0 me Romën, ndonëse të dy ekipet e kishin siguruar kalimin e grupit.

Juventusi arrin të kalojë Valencian, me golin e vetëm të Mandzukic, duke e mbyllur çështjen e kualifikimit.

Në takimet e tjera, fituan edhe Manchester United e Shaktar Donetsk.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes së sotme të Championsit.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco