Shaqiri flet për herë të parë për mungesën në Beograd. Ja çfarë deklaron

Shaqiri flet për herë të parë për mungesën në Beograd. Ja çfarë deklaron

21:30, 13/11/2018

Xherdan Shaqiri ka folur për herë të parë për lënien në shtëpi nga trajneri Jurgen Klopp për ndeshjen e Ligës së Kampionëve mes Crvena Zvezdës dhe Liverpool.

Jurgen Klopp kishte befasuar të gjithë me vendimin për të lënë në shtëpi Shaqirin, i cili është lojtari i momentit te Liverpool, gjë të cilën e dëshmoi edhe në ndeshjen e fundit në “Anfield” kundër Fulhamit.

Prejardhja e tij shqiptare dhe fyerjet që do i drejtoheshin atij nga tifozët serbë, kanë shtyrë Kloppin që të heq dorë nga Shaqiri për atë ndeshje.

Këtë vendim e ka pranuar edhe Shaqiri, që ka folur për herë të parë rreth kësaj çështjeje.

“Atje ishte një atmosferë e nxehtë dhe ka qenë më mirë të qëndroj në shtëpi dhe të përqendrohem vetëm te futbolli”, ka deklaruar Shaqiri.

“Isha i gatshëm, qëndrova këtu dhe u stërvita me disa lojtarë të tjerë, por kjo nuk ndryshon shumë. Doja të jepja një përformancë të mirë, por ishte një gjë e mirë”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment