Prapaskena e Higuain, para se të shkonte tek Milani ai i ishte ofrua…

Prapaskena e Higuain, para se të shkonte tek Milani ai i ishte ofrua…

13:59, 10/11/2018

Gazeta pranë Juventusit, Tuttosport, ka zbuluar një prapaskenë në lidhje me largimin e Gonzalo Higuain nga klubi torinez.

Sipas kësaj gazette Higuain ishte vendosur që do të shitej që pas finales së Kupës se Italisë, shkruan Syri.net.

Fillimisht klubi ja ka ofruar Interit kun ë marrëveshje duhej të përfshihej Mauro Icardi, por dëshira e kapitenit ziklatër ka bërë që ky transferim të mos kryhej.

Më pas ka ardhur operacioni me Milanin.

/Syri.net/A.P/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco