Meta mbërrin në Francë, publikon foto me ish futbollistin e Kombëtares

Meta mbërrin në Francë, publikon foto me ish futbollistin e Kombëtares

12:47, 10/11/2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ndodhet në një vizitë zyrtare në Francë pas ftesës së Presidentit Macron.

Presidenti ka mbërritur në Paris dhe këtë e ka konfirmuar me anë të një fotoje të publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ ku është sëbashku me ish lojtarin e Kombëtares Shqiptare Edvin Murati.

Ja çfarë shkrun Meta sipër fotos, “Sot me yllin e kuqezinjve, Edvin Murati në Paris, në prag të Ceremonisë të 100-vjetorit të Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore”.

Murati e ka nisur karrierën e tij si futbollist pikërisht në Paris tek PSG.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco