Neymar nuk ka kushtuar 222 milion euro, zbulohet shifra e saktë

Neymar nuk ka kushtuar 222 milion euro, zbulohet shifra e saktë

11:39, 10/11/2018

Vitin e kaluar Paris Saint Germain vendosi rekord në tregun transferimeve duke firmosur me Neymar për shumën e 222 milion eurove.

Por, kjo nuk është shifra e vërtetë që PSG ka shpenzuar për transferimin brazilianit, shkruan Syri.net.

Përveç 222 milionëve nga 10.7 milion euro kanë marrë edhe dy agjentë të lojtarit, ku njëri prej tyre është babai i tij.

Teksa 8.7 milion euro kanë shkuar edhe për Santos si klubi që e ka zhvilluar si lojtar.

Në total transferimi i tij ka kushtuar 252 milion euro.

/A.P/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco