Boca Juniors-River Plate, sot finalja e parĂ« e ‘Libertadores’

Boca Juniors-River Plate, sot finalja e parĂ« e ‘Libertadores’

10:31, 10/11/2018

Sonte në orën 21:00 do të luhet finalja e parë midis dy skuadrave argjentinase Boca Juniors-River Plate në kupën Libertadores.

Boca-River është një ndeshje me shumë rivalitet, ku herë herë cilësohet si ndeshja më e zjarrtë në botë, dhe sidomos kur diskutohet një trofe kaq i rëndësishëm rivalteti nuk mund të llogaritet.

Sa i përket fitimit të këtij trofeu Boca është ajo që udhëheq me 6 tituj, teksa River ka vetëm 3.

Ndeshja e parĂ« do tĂ« luhet sonte nĂ« mbrĂ«mje, nĂ« orĂ«n 21:00 nĂ« stadiumin “Bombonera”, qĂ« njihet si fusha e Boca Juniors-it dhe drejtuesit e Conmebol ia kanĂ« besuar drejtimin e finales sĂ« parĂ«, gjyqtarit nga Kili, Roberto Tobar.

Teksa në këtë finale do të mungojnë tifozët miq.

/A.P/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco