Milan prenoton një super mesfushor, kosto 50 milion euro

Milan prenoton një super mesfushor, kosto 50 milion euro

09:56, 10/11/2018

Mesfushori i Celta Vigos, Stanislav Lobotka, po zhvillon një super sezon me ekipin spanjoll dhe kjo nuk ka kaluar pa u vënë re nga klubet më elitare, duke përfshirë edhe Milanin.

23-vjeç Slovak kërkohet edhe nga Napoli gjithashtu, shkruan Syri.net.

Milan nuk ka mundësi për shkak të Fair Playt Financiar që të shpenzojë që në janar dhe flitet që është arritur marrëveshja për në verën e ardhshme.

Për lojtarin do të shkojnë 3 milion euro në sezon teksa Celta do të përfitojë plot 50 milion euro.

/Syri.net/A.P/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco